IX. zimní olympiády dětí a mládeže

Ve středu ZODM pokračovala závodem na krátké trati s intervalovým startem ve SKI areálu Fichtelberg (Německo). Před televizními kamerami České televize se dařilo Terce Paulíčkové v kategorii D14. Na trati dlouhé 2,8 km s převýšením 65 m a 13ti kontrolami se již od startu držela v popřed. Na páté a šesté kontrole byla dokonce na průběžném druhém místě s náskokem 20, respektive 30 vteřin na své pronásledovatelky :-). Poté Terku srazil kluk, co jel v protisměru, a boj o druhé až čtvrté místo byl opět nesmírně vyrovnaný. Rozdíly mezi závodnicemi se pohybovaly v pouhých vteřinách. Na deváté kontrole byly dívky seřazeny v rozmezí 2 vteřin! Záleželo jen na maličkostech. Horší volba na jedenáctku znamenala ztrátu asi 10 vteřin. Skvělý finiš Terky na posledních 3 kontrolách však nestačil. V cíli Terku dělila pouhá vteřina od bronzu, 6 vteřin od stříbrné medaile. Lence Jílkové se závod nepovedl, neboť zazmatkovala při postupu na druhou kontrolu, kde nechala 6 minut.

Ve čtvrtek se jely štafety v  areálu Eduard. Jely dvoučlenné čtyřúsekové štafety v pořadí DHDH, každý kraj mohl postavit v kategorii dva týmy. Barvy Olomouckého kraje hájili Terka s Patrikem Štáblem a Lenka s Vaškem Mrkvicou. První předávka byla famózní, neboť na prvním místě z 28 štafet předávala Terka. Patrik na druhém úseku zajel 11. čas, který znamenal průběžné 6. místo. Na třetím úseku Terka dojela sedmá, Patrik pak závod dokončil na krásném 8. místě. Lence se také dařilo, ale jen do chvíle, když si vyčetla, že jí na prvním úseku chybí předsběrka :-(.

V loňském roce Terka dovezla dvě medaile. Letos Terka dovezla bramboru z krátké tratě a Lenka ze sprintu. V obou případech chyběly jen vteřinky, aby medaile cinkly. Takže téměř stejný úspěch jako vloni. Gratulujeme :-).