Napínavé a mapově zajímavé závody, radost z úspěchu, zklamání z některých postupů, sychravo a déšť

Tak lze charakterizovat historicky nejpočetnější účast našeho oddílu na nejprestižnějším závodu letošní OB sezóny – MČR stafet a družstev. Naše výprava čítala v sobotu 34 SOBů (10 štafet), v neděli pak 37 SOBů (6 družstev), 5 závodníků startovalo v dresu Hanácké oblasti.. V roce 2015 jsme postavili 8 štafet a 4 družstva, v roce 2016 pak 6 štefet a 4 družstva. Tento nárůst je velmi pozitivní, neboť zejména na štafetách se daří upevňovat vzájemné vztahy ve spolku.

Oba závody velmi precizně uspořádal Klub vytrvalostních sportů Šumperk v osadě Tři Dvory (Moravský Karlov). Závodníky čekal po oba dny horský les v oblasti Hanušovické vrchoviny v nadmořské výšce cca 600 – 840 m n. m, který byl převážně jehličnatý s různou průběžností; některé z hustníkových partií byly náletového charakteru. V prostoru kolem shromaždiště byl podmáčený terén, který značně ztěžoval běh.

V sobotním MČR štafet skvěle zaběhla štafeta H135 ve složení David K., Roman a Honza H. Bohužel Davidovi na prvním úseku nezaznamenal čip průchod kontrolou a tak místo historického úspěchu to byl Discobol. A tak nejlepší umístění zaznamenala štafeta D175 ve složení Ivka K., Dana a Jarka (výborně zaběhla Ivka a Dana), která obsadila 5. místo !!!. Velkým úspěchem je i 7. místo (ze 32 štafet) štafety D135 ve složení Ivča P., Lenka J. a Eva. Jen asi o 4 minuty se jim nepodařilo obhájit 4. příčku z let 2015 a 2016. Výsledky jsou zde.

Úspěšní byli i naši zástupci v barvách Hanácké oblasti. Dařilo se zajména Igorovi, Karolíně, Adélce a Viktorce.

Víťa se výrazně přičinil o druhé míst štafety STE v kategorii H18. Terka zaběhla nejrychlejší čas na úseku v kategorii D18. Adélka Indráková vybojovala zlato v elitě žen v dresu ZBM, Vendula pak výrazně přispěla k 5. příčce LCE.

V neděli se povedlo vylepšit historické maximum v kategorii družstev DH225, které se datuje od Vracova, kde v roce 2015 jsme získali 9. místo. Tentokrát štafeta ve složení David K., Ivča P., Roman, Eva a Honza H. přiběhla na 6. místě ze 46 startujících štafet (jednalo se o nejpočetnější veteránskou kategorii)! Až za námi zůstaly štafety Kamenice, Luhačovic či Šternberka. Dařilo se i našemu béčku ve složení David S., Ivča K., Petr, Lenka J. a Jirka – 25. místo. Zejména Davidovi S., Petrovi a Lence se závod podařil. Pochvalu zasloží naše dorostenecké družstvo. Sice skončilo na 22. místě, na rozdíl od mnoha štafet však dokončilo závod bez diskvalifikce. Dařilo se zejména Fánovi, Matoušovi, Vlaďce a Zuzce. Pro naší dorostenckou štafetu bylo úspěchem, že jsme ji po několika letech vůbec poskládali.

V barvách Hanácké oblasti se opět dařilo, Vikče, Káje a Igorovi. V dresu STE pak zářila Terka a Víťa (oba měli nejlepší časy na úseku). Stříbrnou medali získala Adélka Indráková v DH21 v dresu ZBM, dobře běžela i Vendula a Madla v dresu LCE.  Výsledky jsou zde.

Příjemný byl i večírek v rámci přenocování v Červené Vodě, během něhož jsme diskutovali o činosti našeho klubu.

Doufám, že účastníci našeho zájezdu byli spokojeni a že se zúčastní i v příšťím roce 😃.