Ženy vybojovaly na MS důstojné 8.místo ve štafetách, muži pak 11. místo

Přitom oba závody se pro naše barvy odvíjely zcela rozdílně. V mužích na našem prvním úseku famózně zaběhl Jan Petržela, který byl vétšinou ve vedoucí pozici. Naopak tři favorizované mužské štafety hned na začátku vyrobily tříminutové chyby (RUS, GBR a SUI). Petržela předával se ztrátou 4 vteřin Honzovi Šedivému. Každý úsek šel dvě kola. Šéďa v prvním kole běžel velice pěkně, pouze s drobnými chybami. Na začátku druhého kola však Šedivý vyrobil fatální pětiminutovou chybu, kdy se vydal místo na desítku na kontrolu číslo jedna (druhý okruh byl na druhé straně mapy a Šéďa si mapu neotočil…). Předával na 13 místě se ztrátou 7:34. Vojta Král pak štafetu vytáhl na konečné 13. místo, tj stejný výsledek jako na loňském MS ve Švédsku. Výsledek je zklamání, ale to ke sportu patří. Pokud chce štafeta uspět v takovéto konkurenci, musí všichni členové štafety podat nadstandartní výkon.

Těšili jsme se, na výkon našich žen. Adélka však nezačala dobře. Udělala podobnou chybu jako Šéďa. Místo na 1 šla na 10. kontrolu. Sice si to brzy uvědomila, takže ztráta byla jen několik desítek vteřin, ztratila však kontakt s ostatními závodnicemi a hlavně po takovém začátku znervózněla. To se projevilo na dalších postupech, předávala Vendule Horčičkové na 10. místě se ztrátou 5:31 na vedoucí švédky. Se slzami v očích pak v cíli možná až příliš sebekriticky podotkla, že bez chyb šla snad jen jeden postup.

Vendula z našich žen zaběhla nejlépe. První kolo šla skvěle, naší štafetu posunula na 7. místo. Ve druhém ji však začaly docházet síly a nabrala další tři minuty na štafetu Švédska. Předávala na 8.místě se ztrátou 8:32. Jana Knapová podala solidní výkon s drobnými chybkami, na nejlepší však ztrácela. Těsně před cílem ji předběhla britská závodnice a bylo z toho 8. místo se ztrátou 12:44.

Na toto umístění je nutné pohlížet s tím, že světová špička otientačních běžců je čím dál více vyrovnanější. Za našimi ženami například skončily po chybách na prvním úseku favorizované Dánky.