Naše Terka je juniorskou vícemistryní světa ve sprintu v orientačním běhu 😆😆😁

Psát pozitivní zprávy nikdy neomrzí. Stejně tak snad i Terku Janošíkovou bojovat o nejlepší umístění v orientačním běhu. A když se to všechno dohromady sejde, to znamená talent, trénink, zdraví a psychika, tak z toho může být výsledek, o kterém se nám obyčejným smrtelníkům může jen zdát. Terce se tohle vše dnes sešlo a výsledkem je stříbrná medaile na mistrovství světa juniorů ve Finsku.

Před závodem Terka uzavřela sázku se svými reprezentačními kolegy, že bude do 8. místa. “Ve skrytu duše jsem tomu věřila, i na tu velkou bednu, cítila jsem se  fyzicky poměrně dobře, hlavně jít v klidu a hlídat si to!”

průběhu závodu se Terka držela na druhém místě se ztrátou kolem 10 vteřin za suverénkou letošního MS a obhájkyní loňského titulu ve sprintu Švýcarkou Simone Aebersold. V cíli Terce chybělo na zlato jen 7 sekund. Bronz získala Švédka Linnea Golsater se ztrátou 12 sekund na Janošíkovou, na loni stříbrnou Rusku Annu Dvorianskau zbylo 4. místo (5. Valerie Aebischer, SUI, 6. Anu Tuomisto, FIN).

Terka později svůj výkon zhodnotila tak, že ta nejvyšší příčka nebyla nedosažitelná: Byla tam celá řada voleb postupů, nevím, zda jsem všechny zvolila správně. O pár chybičkách vím, ale celkově jsem se svým výkonem velmi spokojená.” Česká republika tak získala opět po čtyřech letech individuální medaili z juniorského světového šampionátu v orientačním běhu.

Rozhovor s Terkou si přečtěte na stránkách O-new.

Tak posíláme obrovskou gratulaci a užij si Terko ten pocit, když se povede něco velkého!!!