Orientační běh mezi růžemi

Spolek orientačních běžců Olomouc uspořádal Krajské kolo přeboru škol v orientačním běhu‍. Prestižních závodů se zúčastnilo 315 žáků základních a středních škol ‍ ze 33ti různých škol, z toho 9 přímo z Olomouce.
Nejpočetnější družstvo sestavilo Slovanské gymnázium Olomouc (30 závodníků), Gymnázium Šumperk (27), FZŠ Hálkova Olomouc (25), ZŠ a MŠ Svatoplukova Olomouc (25) a ZŠ a MŠ Dvorského Olomouc (20).
Závod probíhal v areálu rozária , které je druhou největší růžovou zahradou v ČR a v areálu Korunní pevnůstky Olomouc.
V soutěži škol vyhrála v kategorii DH3+DH5 s velkým náskokem ZŠ Boženy Němcové Zábřeh před FZŠ Hálkova Olomouc a ZŠ a MŠ Svatoplukova Olomouc. V kategorii DH7+DH9 zvítězilo a postoupilo do národního kola Gymnázium Šumperk těsně před Slovanským gymnáziem Olomouc a ZŠ 8. května Šumperk. V prestižní kategorii DH7+DH9 první místo a postup do národního kola vybojovalo Gymnázium Šumperk těsně před VOŠ a SPŠ Šumperk a Cyrilomet. gym., ZŠ a MŠ Prostějov. Výsledky jsou zde: https://oris.orientacnisporty.cz/files/8628_a38a3b1a9cc147993abbc664533fd8cb.pdf
V kategorii D3 (děvčata 1. – 3. ročník ZŠ) vyhrála Linda Herzingerová (ZŠ Plumlov) před Agátou Koutnou (ZŠ Mladějovice) a Anežkou Petřivalskou (ZŠ Svatoplukova Olomouc).
V kategorii D5 (děvčata 4. – 5. ročník ZŠ) zvítězila Eliška Čeřovská (ZŠ a gymnázium Konice) před Eliškou Rochovanskou (ZŠ B. Němcové Zábřeh) a Michaelou Havlíkovou (ZŠ 8. května Šumperk).
V kategorii D7 (děvčata 6. – 7. ročník ZŠ, prima a sekunda osmiletých gymnázií) první místo vybojovala Nelly Jordánová (ZŠ 8. května Šumperk) před Lindou Malaskovou (Slovanské gymnázium Olomouc) a Marii Janou Lipenskou (ZŠ a gymnázium Konice).
V kategorii D9 (děvčata 8. – 9. ročník, tercie a kvarta osmiletých gymnázií, prima a sekunda šestiletých gymnázií) se na prvním místě umístila Amálie Gottwaldová (Gymnázium Šumperk) před Magdalenou Kubíčkovou (ScioŠkola Olomouc) a Amálií Křížovou (Slovanské gymnázium Olomouc).
V kategorii DS (děvčata 1. – 4. ročník středních škol, kvinta až oktáva osmiletých gymnázií, tercie až sexta šestiletých gymnázií) na prvním místě doběhla Johana Matoušková (VOŠ a SPŠ Šumperk) před Emou Richtrovou A Eliškou Smýkalovou (obě Gymnázium Šumperk).
V kategorii H3 (chlapci 1. – 3. ročník ZŠ) vyhrál Oskar Kindl (FZŠ Hálkova Olomouc) před Šimonem Kropáčkem (Zˇ3 Mladějovice) a Radanem Hubíkem (ZŠ Plumlov).
V kategorii H5 (chlapci 4. – 5. ročník ZŠ) zvítězil Štěpán Lýsek (FZŠ Hálkova Olomouc) před Šimonem Mazákem (ZŠ Dr. E. Beneše Šumperk) a Martinem Lexmanem (ZŠ Boženy Němcové Zábřeh).
V kategorii H7první místo vybojoval Jan Peňáz (ZŠ a MŠ Karlovice) před Vítkem Štáblem (ZŠ a MŠ Nový Malín) a Janem Mrkvicou (ZŠ Jeseník).
V kategorii H9 se na prvním místě umístil Petr Barták (Slovanské gymnázium Olomouc) před Janem Matouškem (Gymnázium Šternberk) a Václavem Mrkvicou (ZŠ Jeseník).
V kategorii HS na prvním místě doběhl Patrik Štábl (Gymnázium Šumperk) před Františkem Otrubou (Cyrilomet. gym., ZŠ a MŠ Prostějov) a Alexandrem Jordánem (VOŠ a SPŠ Šumperk).